KONST / Litografier / Färglitografi 13195413
nr 1319 5413
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 31/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 april 2020
kl 20:26:54
8/4 20:29:44
100 kr
10/4 08:56:33
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt